Serie A
Juventus zahvaljujući golovima Ronalda uvećao bodovnu prednost u odnosu na Inter
Juventus je u meču 20. kola Serie A s 2:1 bio bolji od Parme
19.01.2020. u 22:42

Fudbaleri Juventusa upisali su novu prvenstvenu pobjedu nakon što su u meču 20. kola Serie A savladali Parmu s 2:1, zahvaljući golovima Cristiana Ronalda.

Iako su dominirali u prvom poluvremenu susreta protiv Parme, fudbaleri Stare dame u vodstvo su stigli tek u samom finišu prvog dijela.

Aktuelne prvake Italije u vodstvo je doveo Cristiano Ronaldo golom u 43. minuti susreta.

Od preostalih situacija iz prvog dijela teško je izdvojiti nešto zanimljivo, a možda vrijedi spomenuti priliku u 26. minute kada je portugalski napadač bio najviši u skoku, ali je lopta poslije njegovog udarca glavom otišla iznad prečke.

Mogao je Juve u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena do drugog gola, no šut Aarona Ramseyja pruzujao je pored lijeve stative Parminog gola. Možda bi bilo i nezasluženo, s obzirom na prikazano u prvom dijelu, da je domaćin na pauzu otišao s dva gola prednosti.

Poslije deset minuta igre u nastavku Andreas Cornelius dobro ispratio jedan korner gostiju i pogodio za 1:1.

Svega tri minute je na semaforu stadiona Allianz stajao rezultat 1:1, jer je dobro proigravanje Paula Dybale u 2:1 za Juventus pretvorio Ronaldo. Bio je to 16. pogodak u 17. prvenstvenom nastupu.

Rezultat se do kraja meča, u kojem je svih 90 minuta odigrao bh. reprezentativac Miralem Pjanić, nije mijenjao.

Golove s utakmice Juventus - Parma pogledajte OVDJE.