Serie A
Juventus na najbolji način iskoristio remi Rome i Intera
Juventus je večeras na svom stadionu s 3:1 savladao Sassuolo. Aktuelni prvaci su ovom pobjedom na najbolji mogući način iskoristili današnji remi Rome i Intera, te smanjili bodovni zaostatak u odnosu na ova dva tima.
10.01.2021. u 22:47

Ni Stara dama nije lako došla do nove "trice", iako je cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem više nakon isključenja Pedra Obianga, kojem je Davide Massa pokazao direktan crveni karton u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Brojčanu prednost na terenu Juventus je uspio materijalizovati poslije svega šest minuta igre u nastavku meča. Danilo je lijepim udarcem pogodio mrežu gostiju, što u finišu prvog dijela nije pošlo za rukom Cristianu Ronaldu i Dejanu Kuluševskom, koji su imali dobre prilike.

Prednost domaćina samo osam minuta kasnije poništio je Gregoire Defrel.

Juve je pokušavao preko Ronalda i Federica Chiese, ali bezuspješno. Sve do 82. minute mreža gostiju je mirovala, a onda je Aaron Ramsey donio novu prednost timu iz Torina. Konačnih 3:1 postavio je Ronaldo u drugoj minuti sudijske nadoknade.