Liga prvaka
Juventus i Bayern osigurali osminu finala
Miralem Pjanić je igrao cijeli susret u Moskvi
06.11.2019. u 20:50

Fudbaleri minhenskog Bayerna večeras su osigurali plasman u osminu finala Lige prvaka.

Bavarci su u meču četvrtog kola grupe B pred svojim navijačima slavili protiv Olympiacosa rezultatom 2:0.

Nijemce je u vodstvo doveo fenomenalni Poljak Robert Lewandowski u 69. minuti meča, a konačnih 2:0 postavio je Ivan Perišić u 89. minuti.

Bayern je večeras s klupe vodio Hans-Dieter Flick, privremeni zamjenik Nike Kovača, koji je dobio otkaz.

Bayern ima maksimalnih 12 bodova, Tottenham četiri, Crvena zvezda tri, a Olympiacos jedan bod na kontu. U Beogradu večeras igraju Crvena zvezda i Tottenham.

Osminu finala osigurao je i Juventus. Stara dama je u Moskvi slavila protiv Lokomotiva rezultatom 2:1. Poveo je Juventus golom Ramseya u 4. minuti, a poravnao je Miranchuk u 12. minuti.

Mreže su mirovale do sudijske nadoknade, a onda Costa nakon sjajne akcije pogađa za trijumf Stare dame i 20. uzastopni plasman među 16 najboljih timova Evrope.

Miralem Pjanić je igrao cijeli susret.

Juventus nakon četiri kola ima deset bodova, Atletico Madrid sedam i utakmicu manje. Lokomotiv je ostao na tri, a Bayer Leverkusen je bez bodova. Apotekari večeras dočekuju Atletico Madrid.