Trijumf gostiju
Jurilj pogodio u 94. minuti, Široki ispred Želje
U prvoj utakmici nedjeljnog programa 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipa Širokog Brijega slavila je na gostovanju kod Mladosti.
28.02.2021. u 14:59

Duel na MGM Farm Areni okončan je rezultatom 0:1, dvoboj je odlučen duboko u sudijskoj nadoknadi. U četvrtoj minuti dodatnog vremena Jurilj je sa bijele tačke donio svojoj ekipi tri boda. Penal je skrivio Šabanović i zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Široki je stvorio više izglednih prilika i do pobjede je mogao znatno ranije, ali je nedostajalo koncentracije u završnici. Doduše i golman Mladosti Bukvić bio je na nivou.

Posebno u 67. minuti kada je u situaciji jedan na jedan izašao kao pobjednik iz duela sa Juriljem.

Mladost je deveta sa 19 bodova, a Široki Brijeg je drugi sa 27 bodova.

Podsjećamo da su u subotu mreže mirovale u subotu u Bijeljini gdje su igrali Radnik i Velež.

Zrinjski je sa minimalnih 1:0 slavio protiv Krupe, dok je Borac rezultatom 2:0 savladao Olimpik.

Utakmica Sloboda - Tuzla City je u toku, a sutra igraju Željo i Sarajevo.