Eurobasket
Juniorke BiH preokretom nad Hrvatskom zadržale šanse za opstanak u A diviziji
13.07.2019. u 15:55

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Hrvatskom 73:70 zadržala je šanse za opstanak u  A diviziji. Pobjedom nad Hrvatskom naše mlade košarkašice imaju priliku izboriti se za opstanak među najboljim evropskim reprezentacijama.

U prvoj četvrtini Hrvatska je prikazala bolju igru u odnosu na bh. selekciju. Prvih deset minuta završeno je s 23:16 u korist zapadnih komšija. Ipak, u drugoj dionici bolje su bile naše juniore koje sa 19:14, pa su Hrvatice na poluvrijeme otišle s dva poena prenosti.

U trećoj četvrtini košarkašice crveno-bijeloj opremi su bile bolji rival, pa su u posljednjih deset minuta ušle se deset poena prednosti.

Činilo se tada da je pred najboljim juniorkama naše zemlje nemoguća misija, no mlade košarkašice su odigrale fantastičnih deset minuta i uspjele preokretom slaviti sa 73:70.

Našu selekciju do pobjede predvodila je Dragana Zuba sa 20 poena, a odlične partije pružile su Marija Kešeljević sa 19 i Ksenija Mitrić sa 15 poena.

Za opstanak u A diviziji bh. košarkašice igrat će protiv bolje iz meča Srbija - Litvanija koji se igra od 16.15 sati.