Bolji od Slobode
Juniori Sarajeva pobjednici Kupa BiH, majstorija Salčina obilježila meč
Juniori Sarajeva trijumfovali su u Kupu BiH nakon što su u finalu s 2:0 porazili tuzlansku Slobodu
07.05.2019. u 18:48

Juniori Sarajeva pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u finalnoj utakmici s 2:0 savladali vršnjake iz tuzlanske Slobode.

Pobjednik u meču koji je odigran u Trening centru N/FSBiH u Zenici odlučen je u drugom poluvremenu.

Nakon što je prvo poluvrijeme okončano bez golova, Sarajevo je od prednosti stiglo u 59. minuti susreta i to ponajviše zahvaljujući greški golmana tuzlanskog kluba. Mustičević je loše reagovao na šut Sabljice iz velike udaljenosti, pa je lopta završila u mreži iza njegovih leđa.

Prednost izabranika Dženana Uščuplića udvostručio je Salčin fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 74. minuti. Ofanzivac juniorskog sastava Bordo kluba loptu je poslao ispod živog zida, a golman Slobode bio je nemoćan.

Nepuni minut nakon drugog gola Sarajeva, Tuzlaci su ostali s deset igrača na terenu jer je zbog drugog žutog kartona teren morao napustiti Armin Hodžić.

Iako s igračem manje, juniori Slobode su u nastavku kreirali još jednu dobru akciju, iz koje su imali dvije odlične prilike, ali su golman i odbrana Sarajeva bili na vrhuncu zadatka, pa se rezultat nije mijenjao.

Sarajevo - Sloboda 2:0 (0:0)

Stadion: Trening Centar N/FS BiH. Gledatelja: 200. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Strijelci: 1:0 - Sabljica (59), 2:0 - Salčin (74). Žuti kartoni: Salčin, Jašarević (Sarajevo), Hasanbegović, Omerović, Kavazović, Muratović (Sloboda). Crveni karton: Hodžić (Sloboda).

Sarajevo: Dizdarević, Mušić, Bradarić, Sabljica (od 85. Kadrić), Đokanović, Dervišagić (od 90. Nargalić), Salčin (od 93. Hasančić), Čičkušić, Hasanović (od 70. Konjalić), Imamović, Jašarević (od 79. Junuzović). Trener: Dženan Uščuplić.

Sloboda: Mustačević, Devedžić, Hasanbegović, Kovčić (od 79. Musić), Kavazović (od 69. Paležnica), Karić (od 64. Kadrić), Hodžić, Nišić, Muratović Osmić, Omerović (od 77. Hidanović). Trener: Amir Spahić.