Kvalifikacije za EP
Juniori BiH u sudijskoj nadoknadi do pobjede nad Luksemburgom
16.11.2019. u 15:40

Juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su danas u Skoplju odgovarajuću selekciju Luksemburga sa 1:0 u susretu drugog kola grupe 11 kvalifikacija za EURO 2020.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Melvin Bajrović u trećoj minuti sudijske nadoknade vremena.

U drugom susretu grupe Engleska je sa 5:0 pobijedila domaćina kvalifikacionog turnira, selekciju Sjeverne Makedonije.

Nakon dva kola Engleska ima 6 bodova, Bosna i Hercegovina 4, Sjeverna Makedonija 1, a Luksemburg 0.

Treće kolo na programu je 19. novembra u 13:00 sati kad će se sastati Bosna i Hercegovina-Engleska (stadion "Gjorče Petrov") i Sjeverna Makedonija-Luksemburg (Trenig centar FFM).

Bosna i Hercegovina-Luksemburg 1:0 (0:0)
Stadion: Gjorče Petrov, Skoplje. Sudija: Petri Viljanen (Finska). Golovi: 1:0 Bajrović (90. +3). Žuti kartoni: Stanić, Kvakić, Dedić (BiH), Duarte, Hardahl Hansen, Latić, Jonathans, Hoffmann, Held, Semedo Monteiro.

Bosna i Hercegovina: Belmin Dizdarević, Vedad Radonja, Vladimir Arsić, Adrian Leon Barišić (od 56. Amar Kvakić), Kristijan Stanić (od 67. Dal Varešanović), Ajdin Hasić, Silvio Ilinković (od 67. Melvin Bajrović), Andrija Drljo (od 75. Mirza Hasanbegović), Madžid Šošić (od 46. Amar Jašarević), Amar Dedić, od Andrej Đokanović. Selektor: Slaven Musa.

Luksemburg: André Leite Barrela, Léon Schmit (od 74. Remi Peter Jonathans), Seid Korac, Irvin Latic, Tiago Semedo Monteiro, Mathias Olesen, Dany Camilo Almeida, Magnus Hardahl Hansen (od 82. Yann Hoffmann), Tun Held, Clayton Duarte, William Vale Marques. Selektor: Manuel Cardoni.