Kontrolni susret
"Junački" preokret: Hrvatski drugoligaš bolji od Zrinjskog
U pripremnom meču koji je danas odigran u Međugorju fudbaleri Zrinjskog poraženi su s 2:1 od hrvatskog drugoligaša Junaka iz Sinja.
28.01.2021. u 16:38

Plemići su utakmicu počeli u sastavu: Brkić, Ćorluka, Jakovljević, Gačić, Ibanez, Bošković, Trebotić, Filipović, Bilbija, Sahiti, Mašić.

Uprkos terenskoj inicijativi od samo početka mostarski sastav je do prednosti stigao tek u finišu prvih 45 minuta. Sedam minuta prije kraja prvog dijela Nemanja Bilbija je zatresao mrežu hrvatskog sastava.

No prednost premijerligaša je trajala svega dvije minute jer je južnokorejanski fudbaler Seo pogodio za 1:1.

U nastavku je Sergej Jakirović promijenio kompletan sastava, a priliku su dobili: Varvodić, Kordić, Magdić, Krešić, Vukoja, Enin, Arežina, Marušić, Božić, Juranović, Kalfić.

Igrači Zrinjskog koji su dobili priliku u drugom poluvremenu nisu uspjeli izboriti pozitivniji rezultat od onog iz prvog dijela. Da stvar bude gora po njih Leo Andrić je golom u 73. minuti donio pobjedu ekipi Junaka.