La Liga
Jorgandžije nakon remija sa Barcom propustile priliku da preuzmu vrh tabele
24.11.2018. u 22:54
Atletico - Barcelona 1:1

U derbiju 13. kola španske La Lige bodove su podijelili Atletico Madrid i Barcelona. Rezultat je poslije 90 minuta igre na stadionu Wanda Metropolitano glasio 1:1.

Sve zanimljivo u susretu dva prvoplasirana tima španskog prevenstvo desilo se u posljednjih 15-ak minuta utakmice.

Jorgandžije su povele u 77. minuti. Griezmman je ubacio iz kornera, a na drugoj stativi se odlično snašao Diego Costa i pogodio mrežu Katalonaca. Njemački čuvar mreže Marc-Anre ter Stegen nije se pretjerano proslavio prilikom intervencije.

Ipak, da Blaugrana prijestolnicu Španije napusti neporažena pobrinuo se duo Messi - Dembele.

Kapiten gostiju odlično je proigrao francuskog napadača, koji je u posljednje vrijeme često bio na meti kritika, a Dembele je loptu kroz noge Oblaku poslao u mrežu za konačnih 1:1.

Poslije 13 odigranih kola Barcelona je prva sa 25 bodova, dok Atletico ima samo bod manje.