Superkup Španije
Jedan od heroja pobjede nad Barcom: Fudbaler Athletica zasvirao trubu u slavlju sa saigračima
Fudbaleri Athletic Bilbaa pobjedom nad Barcelonom poslije produžetaka (3:2) stigli su do trofeja Superkupa Španije, trećeg u historiji ovoga tima.
18.01.2021. u 11:57

Jedan od heroja u trijumfu kluba iz Baskije bio je Asier Villalibre. Ovaj 23-godišnji napadač priliku je dobio u 83. minuti kod vodstva Barcelone 2:1, a pogotkom u posljednjoj minuti susret je odveo u produžetke.

Villalibre je u sudijskoj nadoknadi drugog produžetka bio najzaslužniji što je Lionel Messi zaradio prvo isključenje u dresu Barcelone, a Argentinac je "pocrvenio" zbog udaranja laktom.

Po završetku utakmice Villalibre je bio u odličnom raspoloženju, a kako i ne bi kada se njegov tim okitio trofejem kojeg je osvojio protiv Barcelone, i to nakon preokreta.

Napadač Athletica je nakon svega odlučio zasvirati trubu za svoje timske kolege.

U nastavku pogledajte kako je to izgledalo.