Davis Cup
Japanci poveli, Daniel bolji od Brkića
Tomislav Brkić poražen je sa 3:0 od Tare Daniela u prvom meču duela Davis Cup reprezentacija Japana i BiH
14.09.2018. u 08:25
Tomislav Brkić, Taro Daniel

Davis Cup reprezentacija BiH poslije prvog meča u borbi za plasman u Svjetsku grupu gubi sa 1:0, nakon što je Taro Daniel s 3:0 u setovima savladao našeg kapitena Tomislava Brkića.

Trenutno 72. igrač sa ATP liste prvi set je rezultatom 6:4 riješio u svoju korist, a gubitak prvog gema Brkića je kasnije koštao i gubitka prvog seta.

Nakon što je poslije 37 minuta igre poveo u prvom setu, čini se da je motivacija domaćeg tenisera porasla, pa je u narednom bio i uvjerljiviji. Slavio je sa 6:2. I ovaj put Daniel je Brkić oduzeo servis već u prvom gemu, a kasnije je istu stvar napravio i u šestoj igri drugog seta.

Brkić je najbolji otpor protivniku pružio u posljednjem setu, no Taro je trijumfovao nakon što je trijumfovao u tie breaku sa 7:3.

U narednom meču sastaju je Yoshihito Nishioka i Mirza Bašić, a meču počinje u 8.45 sati po centralnoevropskom vremenu.

Kiša je pokvarila planove domaćinu, pa su zbog obilnih padavina organizatori na zanimljiv način morali isušivati teren u Teniskom centru Utsubo u Osaki