Zvanični zapisnik
Iz FSBiH stiglo "objašnjenje": Zašto je isključen fudbaler Leotara na Grbavici?
Fudbaleri Leotara poraženi su od Željezničara u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine. Trebinjci su na Grbavici poraženi sa 1:2, a meč su završili sa devet igrača.
18.02.2023. u 19:13

U prvom poluvremenu isključen je Andrej Đurić i to nije bilo ništa sporno. Stoper Leotara rukom je spriješio postizanje pogotka...

VEZANI TEKST - Željezničar sa dva igrača više tek u finišu slomio Leotar

Međutim, dilema je ostala zašto je isključen Božo Prusina. U 36. minuti dobio je prvi žuti, a u 59. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton.

Prusina je u tom trenutku trebao biti zamijenjen, a umjesto njega trebao je ući Aleksandar Milaković. Međutim, sudije Elvedin Topuzović stopirao je izmjenu, a u komunikaciji sa četvrtim sudijom Sabrijom Topalovićem igraču Loetara pokazao je drugi žuti, odnosno crveni karton...

U zvaničnom zapisniku sa utakmice objašnjeno je kako je Brusina drugi žuti karton dobio zbog "nesportskog ponašnja - namjernog odugovlačenja nastavka igre". Svakako rijetko viđena situacija na terenima u BiH.