Prijateljski meč
Iz "dvojke u keca": Tuzla City prokockao 2:0 protiv Domžala
Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su od Domžala u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Sloveniji.
01.07.2021. u 19:52

Bh. premijerligaš je nakon poluvremena imao prednost od 2:0, ali je u drugih 45 minuta primio tri gola i na je kraju morao potpisati kapitulaciju.

Već u 3. minuti Tuzla City je poveo, a pogodio je Nukić na sjajnu asistenciju Džafića. Deset minuta kasnije već je bilo 2:0.

Građani su novom brzom akcijom iznenadila obranu Domžala. Ovoga puta Nukić je lijepim dubinskim dodavanjem uposlio Mišića, koji je preciznim udarcem udvostručio prednost bh. tima.

Domžale u 25. minuti nisu iskoristile najbolju priliku na utakmici, kada je Fejzić odbranio Vuku jedanaesterac.

U nastavku meča Domžale su se ipak spasile poraza, a pogađali su Rapas u 53. i Hodžić u 56. minuti. Zanimljivo, u 60. minuti crveni karton je dobio Enes Alić, doskorašnji fudbaler Mladosti, koji će od ove sezone igrati za Domžale.

U 88. minuti Domžale se stigle do preokreta, a na asistenciju Kima mrežu Brajlovića pogodio je Mavretić.

Za Tuzla City su meč počeli: Fejzić, Mehidić, Šukilović, Duraković, Nukić, Džafić, Čeliković, Mešinović, Mišić, Mehanović i Krpić. Od 66. minute još su igrali: Brajlović, Đerić, Igor Ibrahimkadić, David Ibrahimkadić, Guity, Ricardo, Mehmedović, Hasanbegović, Čabrić i Ubiparip.