Pali Holanđani
Ispisali historiju: Portugal osvojio Ligu nacija, Ronaldo nije bio strijelac
Trenutak odluke dogodio se u 60. minuti kada je mrežu Lala zatresao Goncalo Guedes
09.06.2019. u 22:34

Fudbalska reprezentacija Portugala osvojila je Ligu nacija. U prvom izdanju novog takmičenja Evropske fudbalske federacije (UEFA) evropski prvak je pred domaćim navijačima u finalnom meču savladao Holandiju.

Portugal je slavio sa 1:0, a pogodak nije postigao Cristiano Ronaldo. Strijelac za domaćina bio je Goncalo Guedes, napadač Valencije u 60. minuti.

Evropski Brazilci zasluženo su stigli do trijumfa, što zbog izdanja u večerašnjem meču, što zbog predstave koju su prezentovali u polufinalu protiv Švicarske kada su slavli sa 3:0 (hat-trick Cristiana Ronalda).

Treće mjesto osvojili su reprezentativci Engleske koji su nešto ranije nakon penal-lutrije savladali Švicarsku (6:5).

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Bernardo Silva (Portugal), dok je najbolji strijelac Ronaldo sa tri gola.