Kvalifikacije za EP
Island rastavio Lihtenštajn na proste faktore i stigao do najubjedljivije pobjede u historiji
Rane od poraza od Bosne i Hercegovine u četvrtak u Zenici fudbaleri Islanda zaliječili su večeras na gostovanju kod Lihtenštajna u drugom kolu grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
26.03.2023. u 19:56

Islanđani su slavili rezultatom 7:0 i to im je najubjedljiviji trijumf u sklopu kvalifikacija za Evrpsko prvenstvo u historiji.

Lihtenštajn je u prvom kolu poražen od Portugala sa 4:0 i nakon 180 minuta igre ima gol-razliku 0:11.

Nakon prvog poluvremena bilo je 2:0 za Island. U trećoj minuti Islanđani su poveli preko Olafssona, a u 38. minuti prednost je povisio Haraldsson.

Gunarson je golovima u 48., 68. i 73. minuti kompletirao hat-trick, a do kraja su pogađali još Gudjohnsen i Ellertsson.

Island sada ima tri boda nakon dva odigrana meča. Isto bodova imaju BiH i Portugal, dok po bod na kontu imaju Slovačka i Luksemburg.

Od 20.45 sati sastaju se Slovačka - BiH i Luksemburg - Portugal.