Džeko igrao 63 minute
Interu trofej Kupa nakon 11 godina, Perišić junak drame u Rimu
Poslije 11 godina čekanja trofej Kupa Italije ponvo je u Interovom vlasništvu.
11.05.2022. u 23:38

Tim Simonea Inzaghija u finalnom meču na Olimpicu u Rimu slavio je protiv Juventusa 4:2 nakon produžetaka. Poslije 90 minuta igre bilo je 2:2.

Inter je poveo eurgolom Barelle u sedmoj minuti.

Tim iz Milana prednost je čuvao do 50. minute, kada je Sandro pogodio za 1:1.

Izjednačujući pogodak dao je krila Juventusu, koji samo dvije minute poslije dolazi do preokreta. Handanoviča je matirao Vlahović.

Novo poravnanje Interu je donio Calhanoglu golom iz penala u 80. minuti.

Dramu u Rimu riješio je Perišić. On je prvo iz penala u 98. minuti vratio prednost svojoj ekipi, a drugim golom na meču u 102. minuti riješio je pitanje pobjednika.

Edin Džeko napustio je teren u 63. minuti. Zamijenio ga je Correa.

Interu je ovo osmi trofej Kupa Italije. Juventus je ostao na 14. naslova, a ovo je Staroj dami sedmo izgubljeno finale.

Inter je ove sezone osvojio i Superkup Italije upravo trijumfom protiv Juventusa, tako da će poslije dugo vremena sezona za Staru damu biti sušna.