Slavlje Nerazzurra
Inter pobjedom protiv Cagliarija došao do prvog mjesta na tabeli, Džeko nije ulazio u igru
Inter je u utakmici 17. kola italijanske Serije A na domaćem terenu upisao ubjedljivu pobjedu protiv Cagliarija sa 4:0.
12.12.2021. u 22:38

Nerazzurri su poveli nakon ubačaja Calhanoglua kada se Lautaro Martinez našao na pravom mjestu i pogodio mrežu gostiju.

Inter je u 44. minuti imao priliku da povede sa 2:0 međutim golman Cagliarija je odbranio penal Martinezu.

U drugom poluvremenu Inter je postigao tri gola u razmaku od 17 minuta. U 51. minuti Alexis Sanchez je na asistenciju Barelle pogodio za 2:0. Calhanoglu pogotkom u 66. minuti povećava vodstvo Intera, a Lautaro Martinez dvije minute kasnije svojim drugim pogotkom na večerašnjoj utakmici postavlja konačnih 4:0.

Bh. reprezentativac Edin Džeko nije ulazio u igru.

Inter je prvi na tabeli sa 40 bodova, bodom više od drugoplasiranog gradskog rivala Milana.