Pobjeda Nerazzurra
Inter nakon produžetaka prošao u četvrtfinale Kupa Italije, asistencija Edina Džeke
Fudbaleri Intera su nakon produžetaka pobijedili Empoli sa 3:2 u osmini finala Kupa Italije.
19.01.2022. u 23:33

Correa je zbog povrede u četvrtoj minuti morao napustiti teren a u mjesto njega je u igru ušao Sanchez.

Devet minuta kasnije upravo Sanchez dovodi Inter u vodstvo. Dumfries je ubacio a Čileanac sjajnim udarcem glavom poslao loptu iza leđa golmana Empolija.

U 20. minuti ova dva aktera su zamijenili uloge, a Dumfries je propustio veliku priliku za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 1:0.

Empoli preko Bajramija u 62. minuti dolazi do izjednačenja. Gostujući fudbaleri su nastavili napadati gol Intera, što im se isplatilo u 76. minuti kada golom Cutronea dolaze do 2:1.

Inter u prvom minutu sudijske nadoknade dolazi do izjednačenja. Edin Džeko je sjajno spustio loptu za Ranocchiju koji makazicama šalje loptu iza leđa Furlana za 2:2.

S obzirom da u regularnom dijelu meča nije bilo pobjednika gledali smo produžetke.

U 104. minuti Sensi dovodi Inter u vodstvo i postavlja konačnih 3:2.

Inter će u četvrtfinalu snage odmjeriti protiv boljeg iz duela Roma - Lecce.