Serie A
Inter deklasirao Bolognu: Gol za pamćenje i asistencija Džeke, partija života Dimarca
Fudbaleri Intera savladali su Bolognu na stadionu Giuseppe Meazza rezultatom 6:1 u meču 14. kola Serie A.
09.11.2022. u 22:33

Nakon mirnijeg otvaranja meča uslijedio je spektakl za ljubitelje fudbala u Serie A.

Gosti su poveli golom Lykogiannisa u 22. minuti, ali domaćinu nije trebalo dugo da se vrati u igru.

Stvari je na početak vratio u Džeko sjajnim golom u 26. minuti.

Džeko je demonstrirao prelijepu tehniku šuta sa 15-ak metara, čime je došao do svog četvrtog gola ove sezone u elitnom rangu italijanskog fudbala.

Pogodak Dijamanta pogledajte OVDJE.

Inter 10 minuta kasnije dolazi do preokreta. Dimarco sjajnim udarcem iz slobodnog udarca pogađa za 2:1.

Calhanoglu je u 42. minuti izveo korner, a Lautaro glavom povećao prednost Intera.

Džeko je u drugoj minuti nastavka mogao do svog drugog pogotka večeras, ali je iz dobre pozicije pogodio stativu.

U narednom napadu večeras sjajni Dimarco pogađa za 4:1.

Calhanoglu u 60. minuti iz penala povećava prednost Intera.

Treba istaći da je penalu prethodilo igranje rukom jednog igrača Bologne nakon šuta Džeke, a glavni arbitar je nakon konsultacija iz VAR sobe pokazao na bijelu tačku.

Konačnih 6:1 postavlja Gosens na asistenciju Dijamanta u 76. minuti.

Inter je ovom pobjedom došao na četvrto mjesto Serie A sa 27 bodova, koliko ima i trećeplasirani Lazio koji ima susret manje.