Igman namučio Želju, Amoah doveo Plave na diobu prvog mjesta
Željezničar je trijumfom nad Igmanom, četvrtim u sezoni, spustio zavjesu na deveto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
05.09.2022. u 20:51

Plavi su na Grbavici slavili rezultatom 1:0 i izjednačili se sa Širokim Brijegom na vrhu tabele. Oba tima imaju po 15 bodova, a Širokobriježani i jedan meč manje.

Pobjedu Želji donio je Joseph Amoah u golom u 74. minuti. Asistirao mu je Semir Štilić.

Igman je na Grbavicu došao s ciljem da odbrani svoj gol, a bunker Konjičana teško su probijali domaći.

Željo je prvi put zaprijetio u sedmoj minuti, Malić je pokušao, a neko od ofanzivaca gostiju skrenuo loptu u korner.

Pola sata poslije Santos je probio po lijevoj strani i šutirao, a golman gostiju Ćeman bio je na visini zadatka.

Željo ni u nastavku nije stvarao previše prilika. Uzbudljiviju završnicu nagovijestio je Haračić u 71. minuti, kada nije uspio realizirati zicer nakon dodavanja Štilića.

Ono što nije uspio Haračić, jeste Amoah tri minute poslije. Hrelja se poigravao, Malić mu ukrao loptu i proslijedio je Štiliću, a ovaj sjajno pronalazi Amoaha na drugoj stativi za 1:0. Bio je ovo prvi gol Amoaha u dresu Plavih.

Igman ni poslije primljenog pogotka nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Želje.

Vrijedi istaknuti i da je u 54. minuti na Grbavici zavladao muk. Jakupović je u želji da dođe do lopte nogom po glavi zakačio golmana Želje, a Bender ostao bez svijesti. Nakon ukazivanja pomoći koja je trajala nekoliko minuta, Bender je odlučio ostati među stativama, iako je izmjena bila spremna.

Utakmici je prisustvovao i selektor fudbalske reprezentacije BiH Ivaylo Petev.