Bizarno
I to je moguće: Bayern igrao s 12 igrača, ubjedljivo slavio, ali mogao bi ostati bez bodova
Bayern je na gostovanju razbio Freiburg rezultatom 4:1 i nastavio koračati ka odbrani naslova prvaka u Bundesligi.
02.04.2022. u 19:31

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Bayern je poveo golom Goretzke u 58. minuti, a na 1:1 poravnao je Petersen u 63. minuti.

Vodstvo Bayernu vratio je Gnabry u 73., a Coman je pogodio za 3:1 u 82. minuti.

Konačan ishod postavio je Sabitzer duboko u sudijskoj nadoknadi.

Na meču se dogodila i nesvakidašnja scena jer je Bayern u 85. minuti na terenu imao 12 igrača.

Došlo je do zabune prilikom izmjena. Ušli su Sule i Sabitzer, s terena je izašao Coman, ali Tolisso, koji je također trebao napustiti igru, nije to učinio već je proveo dodatnih 12 sekundi na travnjaku.

Igru je napustio nakon što je sudiji javljeno šta se događa.

Pravilnik je jasan. Utakmicu bi zbog bizarne situacije Bayern mogao izgubiti za zelenim stolom, pod uvjetom da se Freiburg žali. Klub ima dva dana da odluči, ako u tom roku ne uloži žalbu, bodovi ostaju na kontu Bayerna.