Svjetsko prvenstvo
Hrvatska pobjedom protiv Kanade došla na korak do plasmna u osminu finala
Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je nakon preokreta Kanadu sa 4:1 u meču drugog kola grupe F Svjetskog prvenstva u Kataru.
27.11.2022. u 18:56

Vatreni su u prvom kolu remizirali s Marokom 0:0, tako da u današnjem meču nisu imali pravo na kiks.

Međutim izabranike Zlatka Dalića je već na početku meča dočekao hladan tuš.

Kanada je povela protiv već u drugoj minuti utakmice preko Davisa koji je tako postao prvi igrač koji je postigao gol za Kanadu na Svjetskim prvenstvima.

Kramarić u 26. minuti postiže pogodak, ali sudije su njega i njegove saigrače razočarali jer su signalizirale ofsajd.

Perišić je u 36. minuti sjajno uposlio Kramarića, a ovaj pogađa za 1:1.

Livaja na asistenciju Juranovića osam minuta kasnije šalje loptu u mrežu Kanade za vodstvo i potpuni preokret Vatrenih.

David je u 55. minuti imao odličnu priliku za Kanadu, ali je Livaković bio na visini zadatka.

Na 3:1 povećao je Kramarić svojim drugim golom u 70. minuti.

Konačnih 4:1 postavio je rezervista Majer u 94. minuti.

Vatreni sada imaju četiri boda kao i Maroko, Belgija ima tri, dok je Kanada ostala bez bodova čime se oprostila od plasmana u osminu finala.

Hrvatska u posljednjem kolu igra derbi protiv Belgije, dok Kanada ima okršaj sa Marokom.