Prijateljski dueli
Hrvati kiksali u prvoj provjeri za EURO, remi Slovenaca i Makedonaca
Fudbalska reprezentacija Hrvatske ostala je bez pobjede u prvoj pripremnoj utakmici za nastup na Evropskom prvenstvu, a susret protiv Armenije završen je rezultatom 1:1.
01.06.2021. u 20:38

Hrvatska je povela golom Perišića u 24. minuti susreta, da bi Angulo 18 minuta prije kraja meča postavio konačnih 1:1.

Drugu kontrolnu utakmicu viceprvaci svijeta igraju 6. juna, kada će protivnik selekciji Zlatka Dalića biti reprezentacija Belgije.

Još dva prijateljska susreta koja su odigrana večeras završena su identičnim rezultatom kao i meč u Gorici, a remizirale su Sjeverna Makedonija i Slovenija, odnosno Slovačka i Bugarska.

Kapiten FK Sarajevo Krste Velkoski remi Makedonaca pratio je s klupe za rezervne igrače.

Jedinu pobjedu večeras upisala je reprezentacija Kosova, koja je s 4:1 savladala San Marino.