Konferencijska liga
Horor za Romu u Norveškoj: Mourinho doživio najteži poraz u karijeri
Prvak Norveške FK Bodo/Glimt priredio je senzaciju u UEFA Konferencijskoj ligi.
21.10.2021. u 20:36

Norvežani su na svom stadionu, s kapacitetom od 5.600 gledalaca, pregazili Romu rezultatom 6:1 i nanijeli Joseu Mourinhu najteži poraz u trenerskoj karijeri.

Bodo/Glimt poveo je u 8. minuti golom Botheima, a u 20. minuti Berg je udvostručio prednost. U 28. minuti Perez smanjuje zaostatak Rimljana.

U drugom poluvremenu, iako je Mourinho poslao na teren igrače poput Mkhitaryana, Abrahama, Pellegrinija..., Roma je doživjela debakl, horor.

Domaći tim postigao je još četiri gola, a u razmaku od 71. do 80. minute tri puta su pogađali mrežu nemoćne Vučice.

Još dva puta u strijelce se upisao Botheim kompletiravši tako hat-trick. Interesantno, on je upisao i tri asistencije. Radi se o 21-godišnjem norveškom napadaču. Mrežu Rome u drugom dijelu tresli su još Solbakken i Pellegrino.

Jose Mourinho je u karijeri vodio 1.008 utakmica, a prvi put je neka njegova ekipa primila šest golova u jednom susretu. Pravi šok.