Hodžić ponovo igrač odluke: Željin minimalac na Policama za prvu poziciju na tabeli
Fudbaleri Željezničara došli su do šeste ovosezonske pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
01.10.2022. u 16:55

Tim Edisa Mulalića na stadionu Police u Trebinju savladao je Leotar rezultatom 0:1.

Debi Marka Maksimovića na klupi Trebinjaca pokvario je Armin Hodžić. Željin veznjak koji pruža sjajne partije ove sezone, zatresao je mrežu Leotara u 18. minuti, glavom poslije centaršuta Štilića iz kornera.

Željo je bolje ušao u duel, a tri minute prije vodećeg gola, Šilić je pogodio stativu.

U 32. minuti Leotar je zaprijetio preko Aćimovića, a Bender je bio siguran.

Leotar je u drugom poluvremenu pokušavao stvoriti pritisak, a Željo je prijetio iz kontri.

U 60. minuti Štilić je išao sam prema Puletiću, na kraju nije uspio šutirati nakon što ga je stigao Uzelac.

Domaći su dobru priliku za poravnanje propustili u 80. minuti. Bender je poslije ubacivanja iz auta otišao u prazno, a Aćimović se ne snalazi i glavom šalje loptu pored gola.

Željo ima 22 boda na kontu i prvi je na tabeli, a Leotar je ostao zakovan za dno sa osam osvojenih bodova.