Turski okršaj
Historijska pobjeda Efesa protiv Fenerbahčea za finale Eurolige
U drugom polufinalu kasnije večeras sastaju se moskovski CSKA i Real Madrid
17.05.2019. u 20:33

Košarkaši Anadola Efesa plasirali su se u finale Eurolige nakon što su u prvom polufinalu Final Foura Eurolige pobijedili Fenerbahče 92:73 (19:20, 26:20, 23:17, 24:16).

Shane Larkin i Vasilije Micić bili su najzaslužniji za Efesovu pobjedi i prvo finale Eurolige za taj turski klub.

Micić je ubacio 25 poena i uhvatio 5 skokova, dok je Larkin postigao 30 poena, od čega 11 u ključnoj trećoj četvrtini u kojoj je Efes nakon izjednačenog prvog poluvremena pobjegao na dvoznamenkastu razliku i tu prednost više nije ispuštao do kraja utakmice. Larkin je pored 30 poena ostvario 7 skokova i 7 asistencija.

Najbolji pojedinac kod Fenerbahčea bio je Jan Vesely s 14 poena.

U drugom polufinalu kasnije večeras sastaju se prošlogodišnji finalisti moskovski CSKA i aktualni europski prvak Real Madrid.