Druga titula
Hercegovac donio Hrvatskoj titulu pobjednika Davis Cupa
Čilić je u četvrtom meču finala slavio protiv Lucasa Pouille sa 7:6(3), 6:3 i 6:3
25.11.2018. u 15:46
Marin Čilić
Marin Čilić

Hrvatska Davis Cup reprezentacija osvojila je naslov Davis Cup pobjednika po drugi put u svojoj historiji. Hrvatska je u finalu u Lilleu slavila protiv domaćina Francuske s 3:1, a pobjednički bod donio je najbolji hrvatski teniser Marin Čilić, koji je inače rođen u Bosni i Hercegovini.

Čilić je u četvrtom meču finala slavio protiv Lucasa Pouille sa 7:6(3), 6:3 i 6:3. Time je Hrvatska postala posljednja nacija koja je osvojila Davis Cup u 118-godišnjoj historiji takmičenja.

Od iduće godine igrat će se Svjetski teniski kup, tako da će Hrvatska ostati upamćenja kao reprezentacija koja je posljednja osvojila najprestižnije timsko takmičenje. Prva reprezentacija koja je osvojila Davis Cup 1900. godine bila je reprezentacija SAD-a.