Kvalifikacije za SP
Hat-trick genijalnog Messija, Neymar Brazilu donio četvrtu pobjedu
Fudbalska reprezentacija Argentine stigla je do pete pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru nakon što je s 3:0 savladala selekciju Bolivije.
10.09.2021. u 08:14

Čini se da su dešavanja na utakmici između Brazila i Argentine, koja je prekinuta jer je nekoliko gostujućih fudbalera prekršilo Covid-protokol, u dobroj mjeri naljutila Lionela Messija. Kapiten Gaučosa kao da je svoj bijes zbog dešavanja na gostovanju kod Brazila iskalio nad selekcijom Bolivije kojoj je postigao hat-trick.

Prvi od tri gola Messi je zabio u 14. minuti poslije asistencije Paredesa, da bi prednost svoje reprezentacije udvostručio u 64. minuti.

Konačnih 3:0 novi napadač PSG-a postavio je deset minuta prije kraja utakmice.

Brazilci su stigli do osmog trijumfa, a na Maracani su sa 2:0 porazili selekciju Perua. Selecao je poveo golom Ribeira u 15. minuti poslije asistencije Neymara, koji je u 40. minuti pogodio za 2:0, što se ispostavilo kao konačan rezultat.