Evropsko prvenstvo
Grupa A: Srbija bolja od Belgije, Rusija slavila protiv Azerbejdžana
Na Evropskom prvenstvu u odbojci za žene koje se održava u Beogradu, reprezentacija Rusije u grupi A pobijedila je Azerbejdžan.
22.08.2021. u 22:19

Ruske odbojkašice pobijedile su 3:0 u setovima. U prvom setu rezultat je bio 25:16, u drugom 25:17, a u trećem 25:13.

Srbija je u istoj grupi pobijedila Belgiju 3:0 u setovima. Rezultat u sva tri seta bio je 25:21.

Sutra u grupi A selekcija BiH igra protiv Francuske (20 sati), a Belgija protiv Rusije (17 sati).

Srbija poslije tri odigrane utakmice ima maksimalnih devet bodova i prva je u grupi. Rusija iz dva meča ima šest bodova, a po tri boda imaju Belgija i BiH. Francuska ima dva poraza i zasad je bez bodova, a Azerbejdžan je izgubio sva tri dosadašnja meča na turniru.

U osminu finala Evropskog prvenstva za odbojkašice plasirat će se po četiri selekcije iz svake od četiri grupe.