Premier liga
Građani za tri minute riješili pitanje pobjednika na Selhurst Parku
19.10.2019. u 20:25

Fudbaleri Manchester Cityja, aktuelni prvaci Engleske, večeras su upisali šestu pobjedu u ovoj sezoni, nakon što su u gostima kod Crystal Palace trijumfovali s 2:0.

Domaćin je sve do 39. minute odolijevao napadima Građana, a onda je centaršut Bernarda Silve s desne strane Gabriel Jesus glavom pretvorio u prednost za goste.

Slavlje gostujućih navijača na Selhurst Parku u Londonu nije se kako treba ni smirilo, a već je bilo 0:2. Strijelac drugog gola za City bio je kapiten David Silva poslije asistencije Raheema Sterlinga.

Prednost koju su izabranici Pepa Guardiole stekli u finišu prvog dijela uspjeli su zadržati i u nastavku, te su tako makar do sutra smanjili bodovni zaostatak za vodećim Liverpoolom na pet bodova.

Golove s utakmice Crystal Palace - Manchester City pogledajte OVDJE.