Super liga
Goztepe i s igračem manje prejak za bh. koloniju u Konyasporu
Nakon večerašnjeg poraza Konyaspor se nalazi na devetom mjestu, dok je Goztepe pobjegao iz opasne zone i sada je trinaesti
20.09.2019. u 21:24

Fudbaleri Goztepea nanijeli su prvi ovosezonski poraz Konyasportu u turskoj Super ligi, nakon što su svog rivala u meču petog kola savladali s 1:0.

Iako je domaći tim od 49. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Biyoga Poka, prvi trijumf Goztepeu donio je Alpaslan Ozturk nakon što je sigurno realizovao najstrožiju kaznu u 76. minuti utakmice.

Trojica bh. fudbalera Marin Aničić, Riad Bajić i Deni Milošević našli su se u početnom sastavu Konyaspora, da bi nekadašnji mladi reprezentativac naše zemlje Amir Hadžiahmetović priliku dobio od 62. minute kada je zamijenio Marka Jevtovića.

Nakon večerašnjeg poraza Konyaspor se nalazi na devetom mjestu, dok je Goztepe pobjegao iz opasne zone i sada je 13. na tabeli turskog šampionata.