Junak Tuzlaka
Golman Bakir Brajlović u 94. minuti pogodio za 2:2, pa postigao još dva gola u penal seriji
Fudbaler Tuzla Cityja osvojili su treće mjesto na Memorijalnom turniru "Andrija Anković" u Gabeli.
06.02.2022. u 15:19

Tim sa Tušnja u malom finalu savladao je Neretvu nakon boljeg izvođenja penala sa 13:12, a junak pobjede je golman Bakir Brajlović.

Penalima se pristupili nakon što je osnovni dio utakmice završen bez pobjednika 2:2.

Neretva je povela u 33. minuti golom Batinića, a izjednačio je Moriss u 64. na asistenciju Krpića.

Tim iz Metkovića do novog vodstva došao je u 78. minuti kada je sa bijele tačke bio siguran Luka Anković. I kada se očekivao kraj utakmice dogodilo se čudo.

Praktično, bila je to posljednja prilika na Tuzlake, pred gol Neretve otišao je i golman Bakir Brajlović koji je glavom u 94. minuti pogodio za 2:2.

U penal seriji svi su bili sigurni prije nego što su na red došli da šutiraju golmani. Brajlović je pogodio za 12:12, a onda je odbrani udarac kolegi iz Neretvanca. Golman Tuzla Cityja potom je uzeo loptu, namjestio na kreč i pogodio za 13:12.