Serie A
Golijada u Torinu: Juventusu i Atalanti po bod
Šest golova viđeno je u duelu 19. kola Serie A između Juventusa i Atalante.
22.01.2023. u 22:43

Završilo je rezultatom 3:3, a uz mnoštvo preokreta i uzbuđenja dvije ekipe moraju se zadovoljiti jednim osvojenim bodom.

Juventus je prvi put istrčao na teren nakon što je ostao bez 15 bodova zbog finansijskih malverzacija, a nije dobro počelo za Staru damu s obzirom na to da je Atalanta u četvrtoj minuti stigla do prednosti golom Lookmana.

Domaći tim je brzo poravnao. U 25. minuti penal je u pogodak pretvorio Di Marija, a devet minuta poslije za preokret se pobrinuo Milik.

Juventus je minimalnu prednost odnio na odmor, a u prvoj minuti drugog poluvremena Atalanta je izjednačila. Stvari na početak je vratio Maehle.

Lookman je svojim drugim golom na meču u 53. minuti vratio Atalanti prednost, a u 65. minuti Danilo je izjednačio na 3:3.

Atalanta je peta sa 35 bodova, a Juve tek deveti s 23 boda na kontu.

Tabelu Serie A predvodi Napoli s 50 bodova, na drugom mjestu je Milan sa 38, na trećem Inter sa 37 bodova. Ekipe iz Milana imaju i meč manje od Napolija.