Šest golova
Golijada u Antaliji: Velež remizirao protiv ruskog prvoligaša
Fudbaleri Veleža danas su odigrali prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema koje će odraditi u Turskoj, a treću od početka priprema za drugi dio sezone Premijer lige BiH.
06.02.2021. u 17:14

Rođeni su remizirali protiv ekipe Arsenal Tula, ekipe koja igra u najvećem rangu Rusije. Na kraju odlične utakmice, završilo je bez pobjednika, 3:3!

Mostarci su odlično otvorili utakmicu i došli do prednosti u osmoj minuti kada je Brandao pogodio mrežu. Ipak, Arsenal brzo odgovara i dolazi do izjednačenja u 13. minuti preko Panchenka.

Do kraja poluvremena Arsenal dolazi do preokreta preko Kangwe koji je pogodio u 41. minuti.

Rođeni su dobro otvorili i drugo poluvrijeme, igrali napadački, što im se isplatilo u 60. minuti kada je Vehabović sjajno pogodio iskosa za 2:2.

Arsenal nakon prekida dolazi do novog vodstva, a Burlak je glavom pogodio mrežu Veleža u 81. minuti. Rođeni se nisu predavali, pa su pred sami kraj utakmice došli do izjednačenja, a strijelac je bio Ovčina.