Bundesliga
Golijada između Bayera i Borussije pripala domaćinu
Posljednji susret današnjeg programa 21. kola njemačke Bundeslige ponudio je čak sedam pogodaka, a Bayer je s 4:3 savladao Borussiju Dortmund.
08.02.2020. u 20:26

Susret je bio pun preokreta, a domaći sastav poveo je golom Vollanda u 20. minuti.

Samo dvije minute kasnije Hummuels je pogodio za 1:1, da bi Can u 33. minuti BVB-u donio totalni preokret.

Da domaći na pauzu ne odu s rezultatskim zaostatkom pobrinuo se Volland svojim drugim golom večeras.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni drugo poluvrijeme. Baš kao u i prvom dijelu susreta i u nastavku se mreža prvi put zatresla nakon 20 minuta igre. Ovoga puta Guerreiro je donio prednost Milionerima.

U posljednjih deset minuta Bayer je napravio totalni preokret, i to u rasponu od dvije minute. Bailey je 81. minuti izjednačio na 3:3, da bi već u narednoj minuti Bender pogodio za konačnih 4:3.

Golove s utakmice Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund pogledajte OVDJE.