Prva liga FBiH
Golijada i veliki preokret u Srebreniku, Igman zadržao lidersku poziciju
Sedam susreta petog kola Prve lige FBiH odigrano je danas, najzanimljiviji duel odigrali su Gradnika i Mladost Doboj-Kakanj.
11.09.2021. u 19:06

U meču odigranom u Srebeniku postignuto je čak sedam golova, a domaćin je uspio stići do totalnog preokreta i slavili sa 4:3 nakon što su gosti u 61. minuti vodili s 3:1.

Mladost tako i nakon pet odigranih kola bez bodova, dok je Gradina današnjim trijumfom prekinula seriju od dva poraza.

Gosti su odlično počeli, poveli su golovima Vladimira Grahovca i Anela Dedića. Gradina je na startu drugog poluvremena smanjila na 1:2, a kada je Dedić gostima vratio dva gola prednosti čini se da je sve gotovo.

Ipak, golovima Mehmedovića i Dedića Gradnika je anulirale vodstvo gostiju, da bi u samom finišu susreta Šabić pogodio za veliki preokret i konačnih 4:3.

Lider Prve lige FBiH, Igman iz Konjica, slavio je s 2:1 protiv ekipe Vis Simm-Bau i tako zadržao lidersku poziciju.

Kakanjski Rudar je nadigrao Zvijezdu sa minimnalnih 1:0, a pogodak odluke postigao je Belmin Kobilica.

Minimalnu pobjedu ostvario je i GOŠK u gostima kod Tomislava zahvaljujući golu Josipa Šantića.

Uvjerljivu pobjedu u gostima kod Jedinstva zabilježilo je Bratstvo (0:3), dok u meču Radnika i Travnika nije bilo golova.