Demirović pogodio
Gol-mašina: Da li je on Bajevićevo "tajno oružje" u baražu za EURO 2020?
Ermedin Demirović nastavio je sa odličnim igrama u dresu St. Gallena.
26.01.2020. u 19:04

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je novi gol u pobjedi svoga tima, koji je u 19. kolu švicarske Superlige bio bolji od Lugana (3:1).

Gosti su poveli u 39. minuti golom Bottanija, ali su u nastavku doživjeli potop.

Rapsodiju domaćih najavio je Demirović koji je u 55. minuti matirao golmana Lugana za 1:1, a dvije minute kasnije Ruiz pogađa za 2:1 i donosi prednost St. Gallenu. Trijumf je potvrdio Ruiz u 73. minuti.

Demiroviću je ovo bio deveti prvenstveni gol u 13 nastupa, a uz to ima i četiri asistencije.

Sigurno je da će njegova forma obradovati i selektora Duška Bajevića, koji je već počeo sklapati tim za baraž protiv Svjerene Irske, a nastavi li u ovom ritmu Demirović bi mogao biti "tajno oružje" selektora Zmajeva.