HNL
Gojak izgubio veliki derbi, "zakuhalo" se u Hrvatskoj, Hajduk opet u igri za titulu
Fudbaleri Hajduka u zaostalom meču devetog kola HNL-a na Poljudu su nadigrali Dinamo rezultatom 1:0.
20.04.2022. u 21:06

Splićani su do pobjede došli pogotkom u drugom poluvremenu. Navijače na Poljudu obradovao je Nikola Kalinić, lijepim pogotkom u 63. minuti.

Navijači nisu mogli uživati u fudbalskoj ljepotici, naročito u prvom poluvremenu kada je bilo mnogo prekida i čak 10 minuta nadoknade izgubljenog vremena.

Međutim, fanovi, naročito oni Hajdukovi neće mnogo mariti zbog toga, jer na kraju se pamti samo rezultat, a Splićani su slavili.

Amer Gojak je kod Dinama igrao do 54. minute, a Luka Menalo nije bio u konkurenciji.

Hajduk je sa nova tri boda ostao u borbi za naslov pravaka. Bio je ovo treći ovosezonski duel Hajduka i Dinama, s Splićani su upisali drugu pobjedu, dok je jedan meč završen remijem. Dinamo za 270 minuta nije uspio dati pogodak protiv Hajduka.

Dinamo je i dalje prvi sa 66 bodova, Osijek ima 64, a Hajduk 62.

Do kraja sezone ostalo je pet kola i tim s Maksimira ponovo je u najpovoljnijoj situaciji jer će na svom travnjaku igrati s Osijekom i Hajdukom.