Primera
Girona povela protiv Reala pa uvjerljivo poražena
Real Madrid došao je do druge prvenstvene pobjede nakon što je na gostovanju svladao Gironu rezultatom 4:1.
27.08.2018. u 08:55

Domaći su poveli u 16. minuti preko Borje Garcije, da bi u 39. minuti izjednačio Sergio Ramos iz jedanaesterca. U nastavku Karim Benzema je u 52. minuti doveo Real u vodstvo, sedam minuta kasnije Gareth Bale je pogodio za 3:1, a Benzema se u 80. minuti još jednom upisao na listu strijelaca za konačnih 4:1.

U nedjelju su odigrana još dva susreta španske La Lige, Espanyol je kući pobijedio Valenciju 2:0, dok u susretu Seville i Villarreala nije bilo golova.

U ponedjeljak su na programu još dva susreta, Levante dočekuje Celtu, dok Athleticu u goste dolazi Huesca.

Na vrhu tabele, nakon nepotpunog drugog kola, Real Madrid i Barcelona imaju po 6 bodova.