Evropska liga
Getafe izbacio Ajax, ekipi povremenog Zmaja VAR uskratio veliko iznenađenje
Manchester United pitanje plasmana u osminu finala Evropske lige riješio je već u prvom poluvremenu revanš susreta protiv Club Bruggea kojeg je savladao sa 5:0.
27.02.2020. u 22:57

Posao Crvenim đavolima olakšalo je isključenje Simona Delija u 23. minuti susreta, a samo četiri minute kasnije Bruno Fernandes bio je precizan s bijele tačke za 1:0. Odion Ighalo je u 34. minuti udvostručio prednost domaćeg sastava, da bi četiri minute prije kraja prvog dijela Scott McTominay zabio za 3:0.

Fred je u 82. minuti povisio na 4:0, a isti igrač je u drugoj minuti sudijske nadoknade postavio konačnih 5:0.

Golove s utakmice Manchester United - Club Brugge pogledajte OVDJE.

Fudbaleri Kopenhagena su s 3:1 trijumfovali u gostima kod Celtica, i tako se zasluženo plasirali među 16 najboljih timova u drugom po snazi evropskom klupskom takmičenju.

Zanimljivo je bilo u susretu Seville i Cluja koji je završen 0:0. Tri minute prije kraja tim povremenog bh. reprezentativca Matea Sušića, kojeg zbog povrede nije bilo u sastavu, stigao je do prednosti golom Constantina Paun-Alexandrua. No, slavlje rumunskog sastava pokvario je VAR, a  bez pobjede i plasmana u naredni krug Cluj je ostao zbog igranja rukom.