Generalna proba
Fudbaleri Želje remizirali u Konjicu protiv Igmana
Fudbaleri Željezničara su u pripremnom susretu remizirali sa Igmanom u Konjicu, a rezultat je na kraju glasio 1:1.
13.07.2021. u 20:38

Željezničar je utakmicu počeo u sastavu: Muftić – Musić, Kosorić, Jahić, Osmanović – Duraković, Mehić – Gasal, Bojo, Stjepanović – Zdunić.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, sli su Plavi s Grbavice imali dvije dobre šanse preko Zdunića i Stjepanovića, ali je Ćeman dobro branio.

Od prve minute nastavka u igru su ušli Zec, Milićević, Hrelja i Mućaj. U 62. minuti Željo je stigao u vodstvo, Duraković je pogodio iskosa sjajnim udarcem iz slobodnjaka. Samo minutu poslije bilo je 1:1, a mrežu Želje zatresao je Graho. Još su priliku za igru u nastavkudobili Jaganjac i Grubešić.

Tomislav Ivković u Konjicu nije računao na sve svoje fudbalere.

Željo narednu utakmicu igra u subotu protiv Borca. Susret 1. kola Premijer lige BiH igra se na Grbavici od 21 sat.