Ništa od odlaska na EP
Francuzi za dvije minute Zmajićima uništili snove
Plasman na Evropsko prvenstvo za juniorsku fudbalsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine ostaje samo san.
29.03.2022. u 16:53

U odlučujućem meču Elitne runde kvalifikacija BiH je poražena od Francuske sa 2:1, a u okršaju s domaćinom turnira Zmajićima je odgovarao i bod. Ako u obzir uzmemo činjenicu da je ekipa Ivice Barbarića imala i prednost, jasno je da žal ostaje još veći.

Francuska je uglavnom kontrolisala posjed lopte i tako pokušavala doći do gola, ali BiH je odigrala odličnu i organizovanu odbranu tako da su napadi domaćeg tima završavali bezuspješno.

Zmajići su poveli u 54. minuti. Poogodio je Filip Čuić glavom poslije kornera i to samo dvije minute nakon što je na terenu zamijenio Tarika Muharemovića.

Domaći tim do izjednačenja je došao u 83. minuti golom Cissea, a svega dvije minute poslije Nzouango pogađa za preokret, pobjedu i plasman Francuza na Evropsko prvenstvo.

BiH je u prvom kolu savladala vršnjake iz Češke sa 1:0, a u drugom tim Švedske 3:2.

Evropsko prvenstvo igra se u Slovačkoj od 18. juna do 1. jula.

Na završnom turniru osim domaćina Slovačke sudjelovat će još sedam reprezentacija. Ukupno osam timova će biti raspoređeno u dvije grupe, a po dva najbolja tima plasirat će se u polufinale, a automatski i na FIFA U-20 Svjetsko prvenstvo.