Prva pobjeda
Francuzi rutinski pred dolazak u Sarajevo, Mbappe promašio penal
Fudbaleri Francuske došli su do prve pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022.
28.03.2021. u 16:49

Aktuelni svjetski prvaci rutinski su slavili na gostovanju kod Kazahstana rezultatom 2:0.

Meč 2. kola grupe D riješen je u prvom poluvremenu. Za vodstvo Trikolora pogodio je Ousmane Dembele u 19. minuti nakon dodavanja Martiala, a u 44. minuti Maliy iz Kazahsatana trese vlastitu mrežu za 2:0.

Francuska je u potpunosti kontrolisala meč. U 75. minuti Mbappe je promašio penal, koji je i sam izborio. Tačnije njegov udarac odbranio je golman domaćih Mokin. Mbappe je u igru ušao s klupe u 59. minuti.

Francuska u srijedu gostuje na Grbavici, gdje će odmjeriti snage s Bosnom i Hercegovinom. Zmajevi su slobodni u drugom kolu.

Francuzi su, podsjećamo, u 1. kolu na svom terenu odigrali neriješeno protiv Ukrajine rezultatom 1:1.

U grupi D večeras igraju Ukrajina i Finska.