Liga nacija
Francuska velikim preokretom porazila Belgiju i izborila finale
Aktuelni prvaci svijeta, fudbaleri Francuske, plasirali su se u finale Lige nacija nakon što su u drugom polufinalnom meču, poslije velikog preokreta, s 3:2 savladali Belgiju, prvoplasiranu selekciju FIFA rang-liste.
07.10.2021. u 22:39

Belgija je povela u 37. minuti susreta pogotkom Yannicka Carrasca, a poslije asistencije Kevina De Bruynea.

VEZANI TEKST - Španija u finalu: Torres i Oyarzabal "preslušali" evropske prvake, Gavi za historiju

Samo tri minute sjajni belgijanski veznjak kasnije servirao je priliku za Romelua Lukakua kakve napadač Chelseaja ne propušta, pa je semafor stadiona Allianz pokazivao 2:0.

U nastavku meča aktuelni svjetski prvaci pokazali su da ta titula nije tek slučajno u njihovom vlasništvu.

U 62. minuti mrežu Belgije pogodio je Karim Benzema poslije asistencije Kyliana Mbappea, a upravo je fudbaler PSG šest minuta kasnije bio siguran realizator najstrožije kazne kojom je Trikolorima donio izjednačenje.

Za veliki preokret selekcije kojoj su Zmajevi "otkinuli" bod u gostima u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine pobrinuo se Theo Hernandez golom u 90. minuti susreta.

Francuzi će tako na megdan Špancima, dok će Belgija u meču za treće mjesto odmjeriti snage sa Italijom.