Briljirao Desbonnet
Francuska razbila Njemačku, ovo su parovi polufinala Svjetskog prvenstva
Rukometaši Francuske savladali su Njemačku i kompletirali listu učesnika Svjetskog prvenstva u Švedskoj i Poljskoj.
25.01.2023. u 22:19

Trikolori su slavili sa 35:28, a meč je prelomljen na staru drugog dijela meča (prvo poluvrijeme završilo rezultatom 16:16) kada su Nijemci imali crnu rupu od osam minuta kada nisu uspjeli savladali protivničkog golmana.

Daleko od toga da su reprezentativci Njemačke griješili, nego je na golu Francuza u tom periodu briljirao Remi Desbonnet, koji je u igru ušao tek u 15. minuti susreta. Za 40 minuta je upisao 15 odbrana i svojoj reprezentaciji otvorio vrata polufinala.

Na drugoj strani Fabregas, Tournat, Mem, braća Karabatić... bili su mnogo precizniji i zasluženo odveli Francuze na megdan Šveđanima (petak).

Podsjetimo, u drugom polufinalnom paru sastat će se Danska i Norveška.