Serie A
Fonseca se kockao i izgubio: Udinese šanse Rome za Ligu prvaka sveo na teoriju
Fudbaleri Rome neće po lijepom pamtiti jubilarnu 3.000. utakmicu u elitnom rangu italijanske Serie A nakon što su večeras na Olimpicu s 2:0 poraženi od Udinesea.
03.07.2020. u 00:12

Portugalski stručanjak Paulo Fonseca se kockao ostavivši kapitena i najboljeg strijelca svoje ekipe Edina Džeku na klupi, a na kraju je izgubio.

Čini se da je devet kola prije kraja četvrtoplasirana Atalanta, koja sada ima 12 bodova više od Rimljana, skoro pa nedostižna.

Gosti iz Udina poveli su u 12. minuti pogotkom Lasagne, a posao im je olakšao Perotti koji je u 29. minuti zaradio direktan crveni karton.

Kapiten Zmajeva priliku je dobio u 72. minuti umjesto Kalinića, no čini se da je već tada bilo prekasno.

Drugom asistencijom večeras De Paula večeras, ovoga puta za Nestorovskog, odlučen je pobjednik u ovom meču u kojem je Mato Jajalo odigrao svih 90 minuta.

Golove s utakmice Roma - Udinese pogledajte OVDJE.