EHF Liga prvaka
Flensburg na krilima Burićevih odbrana savladao PSG
Rukometaši njemačkog Flensburga upisali su i osmu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka nakon što su sa 28:27 savladali Paris Saint-Germain.
25.02.2021. u 23:13

U prvom poluvremenu vrlo zanimljive utakmice, s izuzetkom nekoliko uvodnih minuta, dominirao je domaćin. Flensburg je je poslije prvih 30 minuta imao čak devet golova prednosti, a rezultat nakon prvog poluvremena glasio je 19:10.

U nastavku je francuski tim bio taj koji je dominirao, ipak zahvaljući fantastičnom Benjaminu Buriću Flensburg je stigao do novog trijumfa.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine susret je završio sa 16 odbrana od ukupno 41 šuta upućenog ka njegovom golu, dok su dvojica golmana PSG zajedno zaustavili 12 udaraca.

Najefikasniji igrač pobjedničkog tima bio je Šveđanin Jim Gottfridson koji je postigao sedam golova, koliko je zabio i Danac Mikkel Hansen u redovima PSG-a.

Od susreta koji su se igrali dana vrijedi izdvojiti remi Nantesa i Kiela (24:24), dok je ekipa Zagreba koju od nedavno s klupe predvodi novi selektor BiH Ivica Obrvan poražena na domaćem terenu do Veszprema sa 28:35.