Evropska liga

Fenerov "minimalac" za revanš u St. Petersburgu

Objavljeno: 12.02.2019. u 20:56

U prvom susretu šesnaestine finala Evropske lige fudbaleri Fenerbahčea večeras su s 1:0 savladali sastav Zenita

Fudbaleri Fenerbahčea večeras su s 1:0 savladali sastav Zenita u prvom susretu šesnaestine finala Evropske lige.

Domaći tim je poveo u 21. minuti golom Islama Slimanija. Alžirac ce najbolje snašao poslije ubacivanja iz kornera i udarcem sa nekih pet metara loptu pospremio u mrežu gostiju.

U finišu prvog poluvremena gosti su imali priliku za izjednačenje. Robert Mak je u 44. minuti propustio šansu da sa bijele tačke izjednači rezultat.

Domaćini su imali mnogo sreće kod penala sa goste. Udarac Maka odbranio je Tekina, ali se lopta odbila i pogodila prečku, a potom pala ispred gol-linije.

U nastavku se mreže nisu tresle, iako je prilika bilo. prvo je Slimani u 50. minuti mogao udvostručiti prednost Fenera, no njegov udarac otišao je preko gola.

Sedam minuta kasnije Elmas je dobro šutirao, ali je golman Zenita sjajno intervenisao. Andrey Lunev je tri minute kasnije sjajnom intervencijom spasio svoju mrežu.

Gosti su u 63. minuti polušao preko Rakitskog, ali neuspješno, da bi posljednju priliku za Zenit imao Artem Dzyuba u 77. mninuti. Tekin je sjajnom intervencijom izvadio loptu ispod prečke.

Fener će tako na revanš u St. Petersburg putovati s minimalnom prednošću.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]