Australian Open
Federer iskoristio novo pravilo u Melbourneu i poslije četiri sata igre savladao Millmana
Poslije više od četiri sata igre Roger Federer je s 3:2 (4:6, 7:6, 6:4, 4:6, 7:6) u setovima savladao australskog tenisera Johna Millmana.
24.01.2020. u 15:02

Treći igrač svijeta dosta se namučio protiv 47. tenisera sa ATP ranking-liste  ali se ipak plasirao u osminu finala Australian Opena.

Millman je poveo s 1:0 poslije 33 minute igre, da bi naredni set trajao 54 minute, a iskusni Švicarac izjednačio je tek poslije tie-breka u kojem je slavio za 7:2.

Treći set pripao je Federeru sa 6:4, a riješio ga je u svoju korist za 45 minuta. Zanimljivo da je identično trajao i četvrti, i rezultat je bio identičan, samo na strani domaćeg tenisera.

U supertie-breaku, u kojem se po novim pravilima igralo do deset, na kraju je trijumfovao Federer sa 10:8.

Da su kojim slučajem na snazi stara pravila, Millman bi slavio veliku pobjedu, no ovako je Federer napravio seriju kojoj je od 4:8 dolazi do 9:8, a onda potom na servis Millmana ostvaruje pobjedu poslije četiri sata i sedam minuta igre.

Za Federera je ovo bila jubilarna 100. pobjeda na Australian Openu.

Rezultati; Marton Fucsovics (Mađ) - Tommy Paul (SAD) 6:1, 6:1, 6:4; Diego Schwartzman (Arg/14) - Dušan Lajović (Srb/24) 6:2, 6:3, 7:6 (7); Novak Đoković (Srb/2) - Yoshihito Nishioka (Jap) 6:3, 6:2, 6:2; Tennys Sandgren (SAD) - Sam Querrey (SAD) 6:4, 6:4, 6:4; Fabio Fognini (Ita/12) - Guido Pella (Arg/22) 7:6 (0), 6:2, 6:3; Roger Federer (Švi/3) - John Millman (Aus) 4:6, 7:6 (2), 6:4, 4:6, 7:6 (8); Miloš Raonić (Kan/32) - Stefanos Tsitsipas (Grč/6) 7:5, 6:4, 7:6 (2); Marin Čilić (Hrv) - Roberto Bautista (Špa/9) 6:7 (3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3;