Rukomet u Tokiju
Fantastični Hansen Dance odveo u finale olimpijskog turnira
Aktuelni olimpijski prvaci, rukometaši Danske, branit će ovu laskavu titulu nakon što su u polufinalu Igara u Tokiju sa 27:23 savladali selekciju Španije.
05.08.2021. u 15:35

Skandinavska selekcija bila je bolji tim u prvih pola sata igre, a aktuelni svjetski prvaci nakon prvih 30 minuta igre imali su četiri gola prednosti.

Danci su ovu prednost imali u nekoliko navrata tokom prvog dijela igre, a serija od tri pogotka sredinom prvog poluvremenea donijela im je ovu prednost koju su uspješno održavali.

I u nastavku je Danska imala konstantnu prednost koju su španski rukometaši uspjeli ugroziti tek u samom finišu utakmice kada su u dva navrata stigli na gol zaostatka (22:21 i 23:22), ali nešto više nisu uspjeli napraviti.

Dance je do plasmana u finale vodio fantastični Mikkel Hansen koji je postigao 12 golova, dok je Gisdel zabio pet pogodaka.

Najefikasniji u španskom timu bio je Dujshebaev sa šest golova, a Figuersa je dao pet.

Danska će zlato braniti u duelu protiv Francuske, koja je ranije danas s 27:23 savladala Egipt.